Business Intelligence - İş Zekası

İş zekası BI/ERP/Yönetim/Blance/İletişim/Aksiyon/Başarı

 

İş Zekası nedir :

İş zekası ürünleri çok büyük verileri kullanarak geçmiş, şu anki ya da tahmini gelecek ile ilgili analizleri yapar. Bunu yaparken nasıl bir analiz yapılacağı önceden sistemde tanımlanır. İlgili veri kaynaklarından İş Zekası sistemine ham veriler çekilir, sonrasında  bu veriler raporlanarak bilgi şekline dönüşür. Bu bilgileri kullanarak da yukarıda söz ettiğim stratejik, taktiksel ya da operasyonel olarak hızlı karar almaya yardımcı olur. Şimdi bu paragrafı okuduktan sonra 1 sn durun ve ne demek istediğimi düşünün ve aklınıza bir şey gelmiyorsa paragrafın başına dönüp tekrar okuyun. Çünkü İş Zekası bu demektir.

Sistemde Sorguları yaparken önünüze sürekli sorgunuzun diğer konularla olan ilişkileri çıkar. Siz de HER İKİ yönlü gidip gelerek, sorguları anlık yaparak, sorarken farkedip yeni kararları İş Zekası Sistemi üzerinde çok yönlü alabiliyor olursunuz.

Peki hangi tür şirketler İş Zekası sistemi kullanılırlar? Sorunun cevabı; çok fazla parametresi, farklı kaynakların olduğu DB'ler, herhangi bir ERP sistemi olan ve yoğun işlemsel verileri olan şirketlerin tümü bu sistemi kullanabilirler. Örneğin perakende sektöründe çok fazla satış işlemi yapılıyor. Belki ayda on binlerce fatura kesiliyor. Bunların analizinin yapılabilmesi için İş Zekası (BI) sistemi gibi önceden modellenmiş ve çok büyük verilerle hızlı şekilde analiz edilmesini sağlayacak bir sisteme ihtiyaç duyulmaktadır. Bu şekilde büyük resimden küçüğe dönmek ya da tersi anlık olarak mümkün olacaktır. Çok yeni ir bakış açısı olan İş Zekası son 5 yıldır şirketlerin en büyük yardımcısı olmaktadır.

Özellikle Hedef şirketler olarak; Perakende Sektörü, Bayi ağı olan Satış şirketleri, üretim şirketleri, konfeksiyon şirketleri, lojistik sektörü, sağlık sektörü örnek verilebilir. Özetle verimliliğin artması gereken her yerde olmalıdır.

İş Zekası Business Intelligence

Danışman, zeka, Consultant, yönetim, Yönetim Danışmanı, İş Zekası, işzekası, Business intelligent, finansal danışman, finansman, yönetici, danışman, nardanışmanlık, akkemik, A. Murat Akkemik, Nar Danışmanlık, yazılım, Qlikview, ERP, CRM, Danışman, CFO, SQL, iş zekası, Raporlar, raporlama, mali raporlama, 3D Raporlama, ölçme, danışma, rapor yazılımı, Logo, Nebim, Link, Sap, çözümler, yönetmek, Eğitim, Eğitmen, akkemik.net, M&A, satış, şirket satışı, danışmanlık, işleri

Tip: Karmaşık  gelen ERP sistemlerinin menüleri içinde rapor kovalamak, Kullanıcı yetkileriyle boğuşmak, ERP ve Excel arasında gidip gelmekten yorulduysanız. O zaman İş zekası sizin ilacınız olacaktır. Daha nice avantajlarla birlikte...

iş zekası sistemleri
Raporlamada son nokta

Firmaya özel raporlar

Yöneticiye göre hazırlanan raporlar

Büyük resim ile küçük resimlerin tek ekranda buluşabilmesi

Herkese göre çözüm vardır.

                                                       >>

Anlaşacak nokta bulma bizim için kolay